Karta treningu

From Olekdia Wiki
This page is a translated version of the page Training tab and the translation is 100% complete.

Other languages:
English • ‎polski • ‎български • ‎русский • ‎मराठी

Karta treningu to zakładka Prana Breath, w której pokazywany jest proces treningowy, kiedy już zaczniesz sesję oddychania lub medytacji.

Co można zobaczyć i zmienić na karcie treningu

W pasku akcji

(od lewej do prawej)

 • Nazwę bieżącej karty — "Trening"
 • Przycisk menu rozwijający się do pozycji:
  • Szczegóły
  • Info - dotknięcie przekierowuje na tę stronę wiki
 • Kiedy rozpoczniesz trening, pojawią się dodatkowe przyciski:
  • +1
  • Wstrzymanie

W głównej części ekranu

Start, wstrzymanie i zakończenie treningu

 1. Rozpocznij trening, dotykając środka koła (wykresy treningu "Kołowy", "Planety" i "Asteroidy") lub gdziekolwiek w obszarze wykresu (dla braku wykresy lub liniowego wykresy treningu)
 2. Wstrzymanie treningu: dotknij dużego przycisku pauzy na pasku akcji lub na środku pola wykresu, gdzie widzisz odliczanie czasu lub cykli. Usłyszysz dźwięk wstrzymania, jeśli tylko dźwięki nie są wyłączone.
 3. Wznowienie treningu: dotknij przycisku wznowienia treningu na pasku akcji lub na środku ekranu. Zauważ, że do ćwiczenia wrócisz na początku cyklu, w którym wstrzymałeś trening.
 4. Dotknij przycisku "+1" na pasku akcji, jeśli chcesz ćwiczyć dłużej, niż zostało ustawione na Karcie kontroli. Użycie przycisku dodaje minutę lub jeden cykl oddechowy do czasu trwania treningu. Zauważ, że jeśli czas trwania treningu jest wyrażony jednostką czasu, to użycie przycisku może spowodować, że wydłuży się on o więcej niż 60 sekund, ponieważ trening musi składać się z pełnych cykli.
 5. Zakończenie treningu: dotknij przycisku "Stop" w lewym dolnym rogu. Usłyszysz dźwięk przerwania treningu, jeśli tylko dźwięki nie są wyłączone.

Kontrola treningu z obszaru powiadomień

 • Możesz pracować z innymi programami, na przykład edytować zdjęcia lub teksty, kiedy ćwiczysz. Możesz użyć infoboxu programowego w obszarze powiadomień, skąd możesz szybko włączyć program "pojedyncze dotknięcie boxu", wstrzymać, wznowić lub zakończyć trening.
 • Jeśli chcesz, możesz dodać więcej elementów do powiadomień, używając ustawień na Karcie kontroli (to opcja dostępna tylko w wersji Guru):
 1. Włącz "Pokaż czas", żeby zobaczyć, ile czasu lub cykli pozostało do końca sesji treningowej.
 2. Włącz "Pokaż postęp", żeby zobaczyć skracający się pasek postępu wraz z przebiegiem bieżącej fazy.

Wybieranie typy treningu

Na Karcie treningu można wybrać typ treningu na 3 sposoby:

 1. Przesuwając całą kartę góra-dół.
 2. Przesuwając góra-dół samą listę bąbelków, która pojawia się przy przewijaniu karty (możesz kliknąć wybrany bąbelek bez przewijania).
 3. Dotykając dużego fioletowego bąbelka na dole po lewej i odszukać pożądany trening na wyświetlonej liście.

Wybieranie typu wykresu treningu

Najprościej zrobisz to, długo dotykając wykresu, kiedy trening jest wstrzymany lub zatrzymany.

Przeglądanie szczegółów treningu

W czasie ćwiczenia możesz przejrzeć szczegóły treningu bez jego przerywania. Dotknij przycisku menu w prawym górnym rogu i wybierz pozycję "Szczegóły".

Wyłączanie dźwięków

Jeśli chcesz wyłaczyć dźwięki w czasie sesji oddychania lub medytacji, po prostu użyj przycisków fizycznych swojego urządzenia albo przełącznika na karcie ustawień.