Palenie w smutku

From Olekdia Wiki
This page is a translated version of the page Smoking to avoid sadness and the translation is 100% complete.

Other languages:
English • ‎polski • ‎български • ‎русский

Palenie w smutku to dodatkowy typ treningu w Prana Breath, dostępny dla użytkowników wersji Guru. Możesz użyć go do wzmocnienia pozytywnych zachowań przy rzucaniu palenia.

Download: Palenie_w_smutku.trng

Działanie

 • zmniejszenie chęci palenia
 • dodanie otuchy
 • podniesienie poziomu endorfin
 • inspirowanie do myślenia o czymś przyjemnym

Ten wzór świetnie sprawdza się, kiedy szukasz papierosa, by zapomnieć o smutnych myślach, a nikotynę traktujesz jako sposób na walkę z przygnębieniem i samotnością.

Pochodzenie, historia

Ten typ treningu został opracowany przez Simone Righini, studentkę psychologii behawioralnej i autorkę metody "respira.re", z którą w 2016 roku (data włoskiego wydania) zapoznało się ponad 140 tysięcy osób, a którą zaaprobowali najważniejsi włoscy psychologowie.
Inspiracją do powstania tej metody była książka "Nierobienie" z 1973, autorstwa Itsua Tsudy, japońskiego filozofa i praktyka oraz nauczyciela Aikido i Seitai.
Ten typ treningu został przystosowany do możliwości osób, które nie mają doświadczenia z medytacją i brakuje im czasu, ale też chcą skorzystać z efektów ćwiczenia.

Ustawianie treningu

 1. Pobierz ten wzór, jeśli nie zrobiłeś tego wcześniej.
 2. Wybierz wzór na Karcie treningu albo Karcie kontroli kiedy odczuwasz zdenerwowanie.
 3. Oddychaj zgodnie z prezentowanym wzorcem.

Proces treningowy

 1. Przyjmij wygodną pozycję. To nieobowiązkowe, ponieważ chęć zapalenia może pojawić się wszędzie, ale i tak najlepsze wyniki osiągniesz, ćwicząc na świeżym powietrzu i w pełnym słońcu.
 2. Opróżnij płuca, robiąc pełny wydech z lekkim wysiłkiem ("Przygotuj się").
 3. Wykonaj głęboki i powolny wdech przez nos.
 4. Wykonaj wydech powoli i stopniowo przez nos.
 5. Wstrzymaj oddech, koncentrując się na zaakceptowaniu własnych emocji
 6. Oddychaj tak przez pierwszych 10 cykli.
 7. Począwszy od 11. cyklu oddychaj powoli, ale rytmicznie przez nos do zakończenia sesji treningowej.
 8. Po zakończeniu treningu pozwól sobie poczuć się zwycięzcą. Jesteś krok bliżej do całkowitego pokonania nałogu. Gratulujemy!
 • Jak zauważysz, wzór zaczyna się od cykli z długim wstrzymaniem oddechu, kiedy powinieneś dobrze poczuć swoją samotność lub smutek bez zaprzeczania im. Ta faza staje się coraz krótsza, co pozwala Ci dostrzec też inne emocje, czemu towarzyszy zmiana rytmu oddechów.
 • Ten trening zaprojektowano tak, by trwał tyle, co wypalenie jednego papierosa (w takim stanie emocjonalnym), ale możesz zwiększyć czas trwania treningu albo powtórzyć go w całości, jeśli tego potrzebujesz.
 • Kiedy zapoznasz się ze wzorem, będziesz mógł ćwiczyć w każdej sytuacji, nawet bez pomocy programu. Jeśli jednak zależy ci też na statystykach, włącz program.

Inne pytania

Masz pytania odnoszące się do tego konkretnego treningu?Skontaktuj się z Simone Righini żeby uzyskać odpowiedź!
Ten trening jest częścią treningu "respira.re" (czyli po włosku "oddychać"), który możesz znaleźć w e-booku na stronie www.