Palenie dla uspokojenia

From Olekdia Wiki
This page is a translated version of the page Smoking to avoid anxiety and the translation is 100% complete.

Other languages:
English • ‎polski • ‎български • ‎русский

Palenie dla uspokojenia to dodatkowy typ treningu w Prana Breath, dostępny dla użytkowników wersji Guru. Możesz użyć go do wzmocnienia pozytywnych zachowań przy rzucaniu palenia.

Download: Palenie_dla_uspokojenia.trng

Działanie

 • zmniejszenie chęci palenia
 • uspokojenie
 • obniżenie stężeń adrenaliny i kortyzolu
 • szybkie przywrócenie zdolności logicznego myślenia

Ten wzór jest bardzo pomocny, jeśli palenie traktujesz jako metodę na radzenie sobie z dużym zdenerwowaniem. Na pewno wiesz, że w tych przypadkach papieros nie pomaga, a nawet "rozwiązuje" pierwszy problem, ale sprzyja powstaniu bardzo stresujących uwarunkowań na później. W dłuższej perspektywie to oznacza jeszcze więcej stresu w każdym dniu.

Pochodzenie, historia

Ten typ treningu został opracowany przez Simone Righini, studentkę psychologii behawioralnej i autorkę metody "respira.re", z którą w 2016 roku (data włoskiego wydania) zapoznało się ponad 140 tysięcy osób, a którą zaaprobowali najważniejsi włoscy psychologowie.
Inspiracją do powstania tej metody była książka "Nierobienie" z 1973, autorstwa Itsua Tsudy, japońskiego filozofa i praktyka oraz nauczyciela Aikido i Seitai.
Ten typ treningu został przystosowany do możliwości osób, które nie mają doświadczenia z medytacją i brakuje im czasu, ale też chcą skorzystać z efektów ćwiczenia.

Ustawianie treningu

 1. Pobierz ten wzór, jeśli nie zrobiłeś tego wcześniej.
 2. Wybierz wzór na Karcie treningu albo Karcie kontroli kiedy odczuwasz zdenerwowanie.
 3. Oddychaj zgodnie z prezentowanym wzorcem.

Proces treningowy

 1. Przyjmij wygodną pozycję, jeśli możesz. Jeśli to niemożliwe ze względu na warunki, postaraj się tylko pamiętać, że najlepszy efekt poczujesz na świeżym powietrzu i w pełnym słońcu.
 2. Opróżnij całkowicie płuca, robiąc wydech z niewielkim wysiłkiem ("Przygotuj się").
 3. Wykuj rytmiczne wdechy i wydechy przez nos w czasie pierwszych 12 cykli.
 4. Wykonaj głęboki i powolny wdech przez nos.
 5. Wstrzymaj oddech na chwilę.
 6. Wydychaj stopniowo i powoli przez nos.
 7. Powtarzaj kroki 4-6 do końca sesji treningowej.
 8. Po zakończeniu daj sobie chwilę, żeby odczuć, że jesteś o krok bliżej całkowitego pozbycia się nałogu. Zasłużyłeś na to!
 • Ten trening zaprojektowano tak, by trwał tyle, co wypalenie jednego papierosa (w takim stanie emocjonalnym), ale możesz zwiększyć czas trwania treningu albo powtórzyć go w całości, jeśli tego potrzebujesz.
 • Kiedy zapoznasz się ze wzorem, będziesz mógł ćwiczyć w każdej sytuacji, nawet bez pomocy programu. Jeśli jednak zależy ci też na statystykach, włącz program.

Inne pytania

Masz pytania odnoszące się do tego konkretnego treningu?Skontaktuj się z Simone Righini żeby uzyskać odpowiedź!
Ten trening jest częścią treningu "respira.re" (czyli po włosku "oddychać"), który możesz znaleźć w e-booku na stronie www.